Останнім часом почастішали заяви різних російських політдіячів про те, що потрібно скасувати акт передачі Криму Україні, і приєднати його до Росії, та інші подібні закиди.
Але чомусь широким загалом забулося, що ще 21 травня 1992 року Верховною Радою Російської Федерації була прийнята Постанова "Про правову оцінку рішень вищих органів державної влади РРФСР щодо зміни статусу Криму, прийнятих у 1954 р.", якою заявлялося про невизнання Росією акту передачі Криму Україні і його скасування.
З цього приводу Верховна Рада України 3 червня 1992 року подала звернення до НАТО, в якому зазначила "...Росія в односторонньому порядку скасувала Акт від 1954 року стосовно Криму, який є одним із багатьох аналогічних актів, що були прийняті в колишньому Союзі щодо територіальних питань. Йдучи за такою логікою, Україна мала б ставити питання, наприклад, про відміну постанов колишнього Союзу “Про врегулювання кордонів Української РСР з Російською РФСР і Білоруською РСР” від 16 жовтня 1925 р., за якими від України до Росії відійшли обширні українські землі, в тому числі Гайворонський, Путивльський і Новооскольський повіти Курської губернії, Острогозький, Богучарський, Біргоченський – Воронезької, Таганрозький – Донської області, Тимрюкський і Єйський – Кубанської, де українці становили від 51 до 90 відсотків загальної кількості населення." Так, може і зараз варто нагадати нашим північним сусідам про українські етнічні землі, які були щедро роздаровані СРСР, правонаступницею якого є сучасна Росія. Візьмемо для прикладу постанову «Про врегулювання кордонів Автономної Молдавської Соціалістичної Радянської Республіки», за якою до складу МАСРР увійшло 11 районів Лівобережжя Дністра — Слободзейський, Тираспольський, Дубоссарський, Рибницький, Кам'янський, Крутянський(Колимський), Бірзульський (Котовський), Балтський, Ананьївський та Красноокнянський, де українці становили 48,5% населення, а молдавани всього 30,1%. Це і є те саме Придністров'я, на яке теж зазіхає Росія.
Рано чи пізно українські землі доведеться повертати!
|