Вихідний день треба провести незабутньо. По перше, він на те і вихідний, щоб вийти з кола буденності, відправитись на зустріч пригодам та новим враженням. Саме так чинять молоді гайдамаки - щонеділі вони відправляються в степ на промисли...
Що цікавого в осінньому степу? Сонце вже не таке спекотне, листя з дерев пооблітало в половину (не чекаючи близького листопаду), а звірятка, зготовані до зимової сплячки, наводять останні марафети в своїх нірках. Саме в цей час настає час збирання усілякої польової всячини - грецькі горіхи вже не тільки пооблітали з дерев, але й підсохли; подощові гриби саме повилазили на білий світ, неначе напрошуючись на пательню з бараболею; шипшина готова до заготівлі (а вона є за змістом вітаміну С кориснішою, ніж навіть лимони).
А ще молоді гайдамаки у жовтневі вихідні полюбляють об'їжджувати коней, щоправда не диких. Адже є у ЧГЗ цілих дві такі трохи не сказав бойові одиниці - Чайка і Стрілка - майже як в оповіданні про перший польот до космосу. Отаман ЧГЗ Сергій Гуцалюк та власники коней Вадим Кіров та Олександр Ковбащук вирішили влітку взяти курс на "оконення кожного гайдамака" - так в гайдамацькій стайні з'явились вище згадані кобили. Тепер вони служать на користь товариству - кожен з гайдамаків із задоволенням бере уроки верхової їзди. Талановитим вчителем виявився отаман Сергій Гуцалюк - має він багатющий досвід у верховій їзді, тож ділиться ним із товаришами.
Кроком, Риссю, Галопом, Гоп і таке інше чути під час уроку. Молоді гайдамаки із захопленням вчаться триматись у сідлі, як правильно затискати повід, під яким кутом тримати ноги в стременах тощо. А ще вони вчаться любити коней - адже вони по правді не прості, чарівні тварини. Не даремно в нашому народі таке шанобливе до них ставлення, а середньовічні українські лицарі-козаки взагалі називали свого улюбленця рідним братом. Не раз братик рятував козаків від лютої смерті, завжди був поруч і надійно прикривав... тил вершника.
Отож в жовтневому степу не сумно - тут є що робити.
А що ви вкоїли на вихідні?
Володимир Полторак
керівник науково-дослідницького куреня
Чорноморського Гайдамацького З’єднання |