22 листопада Україна вшановуваує День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій...
Звернення Президента України до світового українства та міжнародної спільноти з нагоди вшанування 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні:
Звертаюсь до вас у зв'язку з 75-ю річницею найтрагічнішої події в історії українського народу - Голодомору 1932-1933 років.
Правда про злочин геноциду, свідомо скоєний сталінським режимом на благодатній українській землі, десятиліттями намагалася пробити собі дорогу.
Хочу низько вклонитися всім, хто не мовчав у ті роки, коли страх скував підрадянську Україну, коли світ волів залишатися в благодушному невіданні про один із найстрашніших злочинів проти людства.
Лише звільнившись від пут комуністичного тоталітаризму, незалежна Україна змогла на повний голос заявити про замах на життя цілого народу, здійснений в далекі 30-і роки минулого століття.
Нині правда про Голодомор стає надбанням широкої світової громадськості. Її вже не замовчати. Морок сталінської ночі 1932-1933 років нарешті розвіюється.
Голодомор уже визнаний злочином і засуджений багатьма державами та міжнародними організаціями, регіональними урядами та парламентами, муніципальними радами по всьому світу.
Глибока шана і вдячність за гуманізм і солідарність з мільйонами невинних жертв геноциду.
Міжнародна підтримка утверджує нашу віру в те, що історична справедливість буде відновлена, зміцнює нашу волю добиватися її в усій повноті.
Світове співтовариство має усвідомити, що запобігти злочинам проти людства у майбутньому не вдасться, доки не будуть засуджені злочини минулого.
Ми не говоримо про те, що світ міг би вчинити 75 років тому, якби знав усю правду. Ми говоримо про те, що він має зробити нині на знак шани до загиблих і до тих, кому вдалося вижити у пеклі Голодомору.
22 листопада в Києві мільйони свічок, запалених українцями в пам'ять про замордованих голодом співвітчизників, зіллються з полум'ям «Незгасимої свічки», яка пройшла через 33 держави світу та всю Україну, увібравши в себе вогонь сердець щирих людей різних країн і народів.
Закликаю всіх, кому не байдужі милосердя, співчуття і справедливість, хто прагне перемоги добра над злом, запалити свою свічку пам'яті й разом з нами вшанувати жертв Голодомору.
Україна пам'ятає! Світ визнає!
Віктор ЮЩЕНКО
ОДЕСА: 22 листопада- День пам'яті жертв Голодомору Соборна площа, Лідерсовський бульвар
22 листопада 2008 року о 12:00 відбудеться церемонія урочистого відкриття пам'ятного знаку "Жертвам Голодомору 1932-1933 років".
Місце розташування Пам'ятного знаку в зеленій зоні на розі Лідерсовського бульвару та вул. Базарної в безпосередній близькості від церкви було узгоджено рішенням Одеської міської ради №2927-V від 10.07.2008. Скульптор пам'ятного знаку - Іларіон Стадник.
22 листопада 2008 року на Соборній площі Одеси пройде акція "33 хвилини", під час якої по черзі зачитуватимуться імена загиблих земляків-жертв Голодомору, встановлені при підготовці регіональної Книги пам'яті. Початок акції – о 14:45. В пам’ять про жертви голодоморів буде засвічено та викладено у вигляді символічного хреста свічки-лампадки. Коротка панахида по загиблих пройде з 15:35 до 15:45. З 15.45 на великому екрані, встановленому на Соборній площі, транслюватиметься виступ Президента України в Києві. О 16:00 - хвилина мовчання. О 16:01 на Соборній площі почнеться Всеукраїнська акція "Запали свічку". У заходах візьмуть участь представники громадських організацій, релігійних конфесій, ветерани, школярі.
Відповідне розпорядження про проведення заходів в пам’ятьпро жертви голодоморів Одеський міський голова підписав 19 листопада 2008 року.
22 листопада, в день пам'яті жертв Голодоморів, буде приспущено державні прапори та внесено відповідні зміни до програм радіо та телебачення. |