Давно вже не було чувати вістей від улюбленця батьків та їхніх дітей – казкаря і виконавця Лірника Сашка. Пояснюється це його надзвичайною зайнятістю відразу над кількома платівками, цілий вінок яких обіцяє виринути на початку 2009 року.
Отож, перше, чим порадує своїх шанувальників цей неповторний оповідач і вигадник – це повністю нова, 4-та добірка казок з приспівками. Називатиметься вона Казки Для Старшеньких із застереженням: «серед казок є трошки страшненькі». Кружальце міститиме такі оповідки: Про Дівчину Марусю, Чорта В Червоних Чоботях, Чорну Церкву і Чарівну Квітку. Про Хазяйську Жінку, Наймита і Дяка Тита Григоровича. Про Двох Братів, Злодія і Мертву Бабу. Про Двох Сусідів, Щастя і Біду Під Припічком.
Утаємничені слухачі вже давно знають, що попри такі страшні назви насправді байки від Лірника Сашка є дотепними, поданими у повчальному прочитанні і пересіяні дійовими особами, запозиченими ні з чого іншого, як з нашої давньої усної творчості. Звісно, що як водиться у казках, Добро завжди перемагає, а Зло справедливо покаране.
Знаковою особливістю оповідок Лірника Сашка вже стало їхнє багате співоче і музичне оздоблення. Не стала винятком і четверта збірка, в якій лякали, розважали, співали і чубились ціла когорта митців:
Лірник Сашко (Олександр Власюк) – оповідь, ліра, спів, дримба, дурнуватий сміх. Григорій Лук’яненко – спів, козобас. Едуард Драч – спів, кобза, народна скрипка, козобас. Леся Добрий-Вечір – спів, барабани, бухало, зозуля, сопілки, дримба. Неля Франчук – спів. Марійка Кука – ойкання і лялякання. Дмитро Дем’янчук – ріжок, зозулі, тарагот, най, кувиці, пищики. Сергій Шишкін – «в контексті», спів басом.
Свої співанки для цього диску також надали народознавчі гурти Буття, Божичі, Добрі Люди, а також панк-група з Польщі під доречною в даному випадку назвою: Відьми.
Але Казки Для Старшеньких – це тільки заспів. Окрім цього диску Лірник Сашко готує перевидання попередніх трьох плит. Усі вони різнитимуться від свого першого видання тим, що матимуть на одну казку більше. Почесна місія випустити усі чотири згадані кружальця дісталася київському видавництву Наш Формат, відомого своїм схильним ставленням до виробництва незаскорублих, нестандартних платівок.
«Взагалі, я мав такий задум встигнути все видати до Миколая, але роботи треба було зробити надзвичайно багато: дуже довго чистив мову, відшукував влучні слова і звороти.... Тому, на жаль, не встиглося, – розповідає Лірник Сашко. – Але затії видати усі чотири диски одним подарунковим набором я таки не полишаю. Ці видання – моя особиста шана тим бабусям і дідусям, носіям нашого багатющого і неописенного зрізу усної творчості, яка назавжди, як це не прикро, відходить від нас разом з ними...»
Хоча на часі лише Казки-4, готовою до випуску є вже і наступний збірник, під заголовком Козацькі Казки Лірника Сашка. Це буде своєрідне «вибране» з попередніх альбомів, як завжди, смачно оперезаних співочим звукорядом.
На додачу до власних казок готується і переказ від Лірника. Ним стане класика літератури – Ніч Перед Різдвом... Миколи Гоголя. Своє прочитання відомого твору Сашко підготував на замовлення Мистецької аґенції Остання Барикада, яка і має випустити цей диск.
Окрім нових і старих оповідок готує Лірник Сашко і платівку «на замовлення слухачів»: суто пісенну збірку. Її робоча назва промовляє сама про себе: Пісні І Музика З Казок Лірника Сашка. Це буде зібрання пісень з усіх «жахалок» Лірника, серед яких можна впізнати голоси і пісні від гуртів Пропала Грамота, Сонцекльош, Кому Вниз, співця Едуарда Драча, та інших.
|