Десять років тому на українському музичному обрії з‘явилась група «Мандри», яка «запалила» слухачів ритмічними мелодіями в етно-диско стилі та стильними рок-баладами з традиційними українськими сюжетами. За ці роки, гурт завоював свого слухача в Україні та поза її межами і став своєрідним «музичним послом» України у світі.
Нині «Мандри» записують новий альбом, планують графік подорожей і готуються завоювати своє місце «під віртуальним сонцем» інтернету.
«Мандри» у ці дні перебувають ... у мандрах: поміж Канадою та Україною, між концертом у Києві та етно-диско вечіркою у Харкові. Засновник і соліст гурту – Фома – нічого дивного у цьому не знаходить: адже саме прекрасне рятувало, рятує і рятуватиме світ від усіляких криз, розчарувань і песимістичних економічних прогнозів.
«Часи ж змінюються. Люди – або гравці – ідуть зі сцени назавжди. Залишається у просторі щось добре, достойне, варте того, щоби залишитись», – каже Фома.
І цим достойним для музикантів «Мандрів» є українська пісня. Вічна, прекрасна, багатоголоса, вона заслуговує на світове визнання – її популяризацією і займаються такі музиканти, як Олег Скрипка, Фома, Сергій Компаніченко.
Як зазначив Фома, «наша загальна задача – цеху українських музикантів – показувати те, що є сьогодні цікавим в Україні. І цікаве є, є таке молоде покоління, з‘являється, просто думаєш: yes! Ось вони прийшли! І ти стоїш, дивишся. Слухаєш і сам собі – ось ВОНИ ПРИЙШЛИ!»
Віртуальний фестиваль
Фома пропонує – зібрати на «інтернет полі» «аксакалів» і молоде покоління українських музикантів і створити non stop віртуальний фестиваль української пісні.
«Треба це правильно подавати, робити українські фестивалі, відкривати Україну для світу і для себе! Відкривати Україну усередині країни і назовні», – зазначив Фома.
Музиканти з «Мандрів» переконані в успіху: адже нині, за умов глобалізації і кризи, людство вчиться оцінювати своє і шукати свої першоджерела, серед іншого, в автентичних музичних світах.
Богдана Костюк
|