14-17 травня на базі туристсько-оздоровчого табору «Харитинівка», що в Балтському районі Одеської області, проходять змагання обласного етапу з дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва „Сокіл” („Джура”). В оргкомітеті обласного етапу – представники обласного управління освіти і науки, старшина Південного оперативного козацького округу та Чорноморського Гайдамацького З’єднання…
Нарешті прогалина в патріотичному вихованні юнацтва заповнена – тепер спраглі до пригод юнаки та юнки завзято змагатимуться за право зватись ліпшим джурою. Змагання Всеукраїнського етапу пройдуть у Києві 22-24 травня, і Гайдамаки неодмінно повідомлять про перебіг фіналу. Тим часом на даний момент зрозуміло одне. Таку ГРУ давно чекали. Що таке „Сокіл” („Джура”)? Це можливість поринути в світ захопливих пригод, зробити при цьому щось соціально корисне і виховати в собі морально-етичні якості справжнього лицаря, гідного високого колись звання козак.
Для дорослих це також шанс – надати можливість новим поколінням відчути те, чого бракувало колись їм самим. Адже вчителі відомі ділами своїх учнів – марно втрачений час виховання молоді довго дається взнаки. Тут не можна втрачати ані хвилини – втрачаючи час, ми втрачаємо можливості формування свого майбутнього, майбутнього своєї Батьківщини. Чотири дні в таборі, різні види цікавих змагань, товариські вечори біля ватри – усе це не просто відпочинок. Це гартування ДУХу молодого покоління.
Довідкова інформація:
Організатори: Міністерство освіти і науки України
Рада Українського козацтва при Президентові України
МБУ «Центр Національного Відродження»
Учасники: Команди загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, дитячо-юнацьких громадських організацій. Назва команди – Рій. Склад рою – 8 осіб (6 хлопців, 2 дівчини). Провідник – Ройовий. Вік учасників 15-16 років (10 клас). Тих, хто не зміг стати учасником змагань сьогодні, просимо не сумувати. Наступного року гра «Джура» пройде у всіх школах за участю більш широкого загалу учнівської молоді.
Мета – через гру свідомо набувати геройських, лицарських якостей, якими славилось в минулому Українське козацтво.
Для участі в змаганнях необхідно пройти відбірко вий тур, для чого треба виконати завдання відповідно до ідейних засад лицарства:
Бог і Україна – проведення патріотичного чи духовно-релігійного заходу на рівні школи, мікрорайону, села тощо.
Добре діло – виконання роєм доброго діла із організацією, що реалізує благодійні проекти, компанії із залученням волонтерів.
Програма: Військово-спортивні, туристсько-спортивні види:
Впоряд (стройова підготовка)
Народна боротьба «Навхрест»
Козацька смуга перешкод
Стрільба з пневматичної зброї
Гра «Пластун» - комплексна командна інтелектуально-екстремальна гра з використанням методик гри «Квест»
Теренова гра
«Рятівник» - змагання з ПМД, рятівництва
Додаткові види (конкурси): Гра «Відун» - інтелектуальні змагання з історії українських військових формувань різних епох, сучасних збройних сил України
Ватра («Героям слава») – представлення творчо-мистецького звіту рою
Таборування – оцінка побуту, чистоти, доцільності розміщення, дотримання санітарно-гігієнічних норм
Прес служба
Чорноморського Гайдамацького З`єднання
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
|