"Вшановування пам’яті Мазепи є виключно внутрішньою справою країни. На період його гетьманства доводиться розвиток української освіти, науки і мистецтва, книгодрукування. Це був час політичної стабілізації і економічного зростання України... Для українців Мазепа - це історія, а не політика, тому варто уникати зайвого політизування особи Мазепи і нарешті визнати право іншої держави на дослідження і трактування свого минулого", - сказав він.
Раніше в МЗС Росії засудили політику Києва, направлену на реабілітацію гетьмана Мазепи, розцінивши її як спробу втягнути український народ в "штучне надумане протистояння з Росією".
Як повідомлялось, Президент України Віктор Ющенко заснував відзнаку Президента України – Хрест Івана Мазепи.
Також минулого року глава держави попросив прем’єр-міністра Росії Володимира Путіна передати Україні копії архівів гетьмана Івана Мазепи. Зараз ці архіви перебувають у Санкт-Петербурзі.
Іван Мазепа (1644-1709) обраний гетьманом в 1687 році. Разом з союзниками і 4 тисячами козаків він приєднався до армії Карла XII в жовтні 1708 року. Ним було підписано угоду з Швецією про надання Україні незалежності від "будь-якого іноземного володіння".
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
|