Вранці 20 серпня спеціально замовленими автобусами до села Адамівка прибули журналісти, гості та частина учасників фестивалю. Частина активістів вже майже добу знаходилася у районі кар`єру, причому одразу виявилось, що минулого дня з боку охоронців та організаторів видобутку робилися спроби спровокувати їх на бійку і не дати можливості встановити сцену і намети: останні навіть намагалися завадити встановленню табору за допомогою трактору. Через це поблизу табору постійно чергував наряд міліції.
Вже через 15 хвилин після приїзду, представники ЗМІ разом з козаками Чорноморського Гайдамацького З`єднання та Південного округу Міжнародної Асоціації «Козацтво» брали інтерв`ю у одного з працівників кар’єру. «Головний провокатор», як його назвали козаки, у той час спішно сховався у машині найнятого місцевого мешканця, звідки не вилазив до обіду.
Після цього розпочалася підготовка до музичної частини фестивалю. Журналістів тим часом розважила ще одна подія: до кар`єру під`їхав «КамАЗ», у водія якого теж одразу взяли інтерв`ю. Але не судилося в цей раз вивезти йому пісок…
О 13 годині на побудованій власними силами активістів сцені, котра була обвішана плакатами з лозунгами «З нами сила Землі», «Міліція з народом», «Куяльницькому заповіднику – бути» тощо, урочисто відкрив фестиваль відомий одеський художник Алік Мірзоєв.
Після його промови почався виступ гуртів.
На фестиваль приїхало багато одеських гуртів та виконавців, серед яких «Діксі Флеш», «ВиШИВАнка», «РАЖ» (Олександр Костюченко і Віталій Фесенко), Сергій Головін – проект «Солнечное сплетение», «НИИТИ» (Влад Чубарьов, Анастасія Кузьміна, Інді), Іванна Нечай, гітаристи Олексій Майоров та Євген Сметанін разом з чарівною співачкою з Еквадору – Каролою Семен та інші.
Особливо здивував усіх гурт «РАЖ», що грає у стилі експериментальна етно-музика, - склалося враження, ніби вони за допомогою дивних народних інструментів пробуджують найархаїчніші пласти людської свідомості. Також варто відзначити виступ бандуриста Павла Ровенка, який своїм виступом переніс учасників на сотні років в минуле.
Мала місце промова отамана ЧГЗ Сергія Гуцалюка, котрий зробив короткий екскурс в історію краю.
Під час виступу одного з гуртів стався цікавий випадок. Група місцевих літніх жінок, що прийшли подивитися на фестиваль, підняла галас з приводу «бездіяльності» всіх активістів, звинувачуючи останніх в тому, що вони є найманцями якогось «депутата, котрий бажає таким чином розкрутитися». Попри всі офіційні та неофіційні відповіді, жінки залишилися при своїй думці, що будівництво кар`єру не припиниться ніяким чином.
Як і планувалося, було проведено декілька флеш-мобів: представники молодіжних організацій оточили один з тракторів та зробили вигляд, ніби зіштовхують його у ставок; на стіні кар`єру був виліплений надпис «Куяльник» завдовжки 15-20 метрів.
Концертна програма першого дню фестивалю закінчилася імпровізованим виступом музикантів різних гуртів, самих організаторів та учасників табору.
Після від`їзду преси, та більшості музикантів розпочалося найцікавіше. До кар`єру приїхали його власники, люди вірменської національності, та робітники-найманці. Доки перші розбиралися з керівниками організації, другі, не зважаючи на таборовиків, почали грузити пісок у вантажівку: виникло декілька сутичок, але під час класичного «базару» власник кар`єру дав слово розібратися за самоуправство водія та призупинити видобуток піску.
Ввечері все затихло. Таборовики відпочивали, сидячи навколо багаття, насолоджуючись красою українського степу. Так минув перший день етнофестивалю …
Звісно, боротьба на цьому не закінчилася. У нашій країні йде справжня війна, яка, через хитрість супротивників та, мабуть, підкупність деяких можновладців, залишається невидимою. Як і колись, чужоземні зайди, не вміючи культурним образом взаємодіяти з людьми та порушуючи правила гостинності, нищать багатства нашої землі та Батьківщини. Як видно зі слів селян, страждають від цього не тільки природа, але й самі люди. Закликаємо усіх українців не бути байдужими до долі свого народу та рідної країни! Адже якщо сьогодні лихо «десь там», то завтра воно може постукатися і до вашої оселі…
Валентин Кузнецов
фотозвіт з фестивалю дивиться тут:
|