Субота, 24.03.2018, 09:47
ЧОРНОМОРСЬКЕ ГАЙДАМАЦЬКЕ З`ЄДНАННЯ
Українець!
Оздоровлюйся!
Роби те, що любиш!
Тримайся за своїх!
Главная страница| RSS
Меню сайта

Наш опрос
Начало » 2011 » Січень » 17 » ВІДКРИТИЙ ЛИСТ Президенту: Просимо заветувати Закон «Про регулювання містобудівної діяльності»!
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ Президенту: Просимо заветувати Закон «Про регулювання містобудівної діяльності»!
Президенту України
В. Ф. Януковичу
вул. Банкова, 11,
м. Київ, 01220,

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
Вельмишановний Вікторе Федоровичу!
 
Звертаємося до Вас з приводу прийняття Верховною Радою України 13 січня 2011 року Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (реєстраційний № 7418). Громадські екологічні організації України вже висловлювали своє занепокоєння з приводу цього законопроекту на етапі його підготовки Мінрегіонбудом, звертались до Прем’єр-міністра України М.Я. Азарова з проханням зняти з розгляду Кабінету Міністрів України цей законопроект.
 
Екологічна громадськість зверталася до керівництва Верховної Ради України, комітетів та окремих народних депутатів на всіх етапах його опрацювання про неприпустимість прийняття цього законопроекту в існуючій редакції. Утім, голос громадськості не був почутий і громадська думка не була врахована.
 
Більше того, народні депутати України, що підтримали цей законопроект, проігнорували думку Науково-експертного та юридичного управлінь Апарату Верховної Ради України.
 
Прийняття таких змін до законодавства порушує міжнародні законодавчі акти, зокрема положення Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті (ратифікованої у 1999 р.) та Конвенції про доступ до інформації, участі громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля (ратифікованої Україною у 1999 р.).
 
Тому ми звертаємося до Вас, як до гаранта прав громадян України, з проханням заветувати цей закон як такий, що порушує права громадян України, не враховує вимог Конституції України та інших законодавчих актів України.
Зокрема:
 
1. Новий закон звужує предмет громадського обговорення. Якщо чинний Закон України «Про планування і забудову територій» передбачав проведення громадського обговорення: - погоджених в установленому законодавством порядку проектів схем планування територій адміністративно-територіальних одиниць, їх окремих частин; - генеральних планів населених пунктів; - детальних планів територій; - проектів забудови територій; - містобудівного обґрунтування розміщення об'єктів містобудування; то новий закон передбачає громадське обговорення лише розроблених і погоджених проектів генеральних планів населених пунктів. Тому закон звужує зміст і обсяг існуючих прав фізичних осіб, у тому числі передбачених статтею 50 Конституції України, що не допускається частиною третьою статті 22 Конституції України.
 
2. Новий закон значно звужує повноваження органів місцевого самоврядування з питань виділення земельних ділянок під будівництво. Зокрема законом (пункт 4 розділу V «Прикінцеві положення» щодо нової редакції статті 12 Закону України "Про основи містобудування») передбачається можливість делегування місцевими радами питань, що належать до їх повноважень (у тому числі, і визначених Конституцією України), своїм виконавчим органам або місцевим державним адміністраціям. Такий підхід не відповідає Конституції України в частині гарантування в Україні місцевого самоврядування. Так, відповідно до статті 7 Конституції України в Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування. А відповідно до статті 143 Конституції України територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності. Такими утвореними територіальною громадою органами є виключно місцеві ради (стаття 141 Конституції України). Згідно ж зі статтями 181, 190 Цивільного кодексу України земельні ділянки є майном. Відтак, місцеві ради не вправі делегувати свої конституційні повноваження своїм виконавчим органам, оскільки місцеві ради утворюються територіальною громадою, в тому числі для управління майном. Якщо право ухвалювати рішення щодо земельних ділянок для потреб містобудування буде передано виконавчим комітетам сільської, селищної, міської рад, це означатиме, що кілька людей отримають можливість абсолютно безконтрольно розглядати зазначені питання і приймати рішення щодо надання земельних ділянок або прав на них для містобудівних потреб; розпоряджатися земельними ділянками для містобудівних потреб; затверджувати результати земельних торгів щодо земельних ділянок або прав на них.
 
3. Новий закон спростовує положення Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та Закону України «Про екологічну експертизу» про обов’язковість екологічної експертизи у процесі інвестиційної, господарської та іншої діяльності, яка впливає або може вплинути на стан навколишнього природного середовища. Новий закон вилучає з переліку об’єктів екологічної експертизи інвестиційні проекти, техніко-економічні обґрунтування і розрахунки, проекти і робочі проекти на будівництво нових та розширення, реконструкцію, технічне переозброєння діючих підприємств (пункт 8 розділу V «Прикінцеві положення» щодо нової редакції статті 14 Закону України «Про екологічну експертизу»). Новий закон замість проведення державної екологічної експертизи передбачає здійснення державної експертизи в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади з питань будівництва та архітектури. Отже, виникне ситуація, коли Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України самостійно встановлюватиме для себе правила, змушуватиме всіх дотримуватись цих правил і саме себе контролюватиме, адже навіть процедуру громадського обговорення перетворено на фарс. А громадські слухання як форма обговорення проектів містобудівної документації та місцевих правил забудови вилучаються із Закону України «Про планування і забудову територій».
 
4. Новий закон (пункт 3 розділу V «Прикінцеві положення» щодо нової редакції Закону України «Про інвестиційну діяльність») вилучає з статті 8 Закону України «Про інвестиційну діяльність» вимогу одержання необхідного дозволу на капітальне будівництво, позитивного комплексного висновку державної експертизи щодо дотримання в інвестиційних програмах та проектах будівництва чинних нормативів з питань санітарного і епідемічного благополуччя населення, екологічної безпеки, охорони праці, енергозбереження, пожежної безпеки, міцності, надійності будинків і споруд, а також архітектурних вимог. Натомість Закон України «Про інвестиційну діяльність» у діючій редакції дає можливість контролювати і не дозволяти здійснювати екологічно небезпечну діяльність. Таким чином, новий закон надає можливість реалізації в Україні екологічно шкідливих проектів під виглядом інвестицій, що може призвести до погіршення екологічної ситуації та здоров’я українців.
 
Важливо зазначити, що вже зараз громадські екологічні організації з тривогою констатують в усіх регіонах України справжню навалу «іноземних інвестицій» у вигляді застарілих виробництв, технологій, які завозять в Україну і планують для будівництва.
 
З огляду на все зазначене вище, просимо Вас, вельмишановний Вікторе Федоровичу, як Президента України, накласти вето на прийнятий Верховною Радою України 13. 01. 2011 р. Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», тому що цей закон порушує конституційні права громадян України, зводить нанівець засади державної екологічної експертизи, призведе до погіршення стану довкілля та збільшує ризики для здоров’я населення України.
 
 
Всеукраїнська екологічна ліга
 
 
Просмотров: 1454 | Добавил: gaidamaky | Рейтинг: 4.8 |
Всего комментариев: 0
Форма входа
Календарь новостей
«  Січень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Поиск по новостям
Друзья сайта
 


Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
 Погода в Україні
Статистика
Copyright MyCorp © 2006 Створити безкоштовний сайт на uCoz