П`ятниця, 22.11.2024, 08:49
ЧОРНОМОРСЬКЕ ГАЙДАМАЦЬКЕ З`ЄДНАННЯГлавная страница

Регистрация

Вход
Приветствую Вас Засланий козачок | RSS
Меню сайта

Категории каталога
Мои статьи [5]
статті інших авторів [50]
«Динаміт» у дії... [2]
Статті, виконані за мотивами телевізійних передач «Динаміт».
Наш опрос
Начало » Статьи » Мои статьи

Одеські гайдамаки: козацькому роду – нема переводу!

На протязі останніх 15-ти років відродження та розвитку сучасного козацтва на території Одеської області виникло багато різноманітних козацьких товариств і громадська організація „Чорноморське Гайдамацьке З’єднання” є одне з цих товариств.

Незважаючи на невеликий термін існування ми зуміли об’єднати навколо нашої організації достатньо людей небайдужих до сучасного и майбутнього нашої України, її минулого. Основними завданнями нашої організації є популяризація серед населення кращих історичних традицій українського народу і козацтва, роз’яснення серед населення цілей та завдань сучасного козацтва пропагування дбайливого ставлення до природи, виявлення та фіксування фактів порушення природоохоронного законодавства, охорона громадського порядку, робота з молоддю, дослідницька діяльність історичної козацької спадщини Одеської області з метою її збереження.

Для більш ефективної роботи наша організація співпрацює з іншими громадськими організаціями і державними установами. Серед яких особливе місце займає співпраця з державним управлінням охорони довкілля в Одеській області, державною екологічною інспекцією з охорони довкілля північно-західного регіону чорного моря, ОНУ ім. І. І.Мечнікова, відділом історії козацтва на Півдні України науково-дослідного інституту історії козацтва, з деякими органами влади на місцях. Завдяки дружнім партнерським відносинам з багатьма засобами масової інформації нашу діяльність систематично висвітлюють одеські міські, регіональні та всеукраїнські ЗМІ.

За два роки існування Чорноморське Гайдамацьке З’єднання ділячись по напрямкам роботи має в своєму складі декілька підрозділів. Перший і найбільший підрозділ – це екологічний підрозділ. Другий – це підрозділ охорони громадського порядку та державного кордону. Третій – науково-дослідницький підрозділ. Четвертий, і самий молодший, – кінний підрозділ. В недалекому майбутньому, зараз йде підготовка, буде створено молодіжний курінь. Про діяльність підрозділів буде написано далі.

Екологічний підрозділ
Екологічний підрозділ було створено одним із перших. Отаманом підрозділу було призначено булавного УК Сапожникова К.М. Основним завданням підрозділу є пропагування дбайливого ставлення до природи виявлення та фіксування фактів порушення природоохоронного законодавства, а також профілактична робота з населенням, особливо зі школярами.
Географія діяльності підрозділу охоплює всю Одещину. Особливо активно козаки проявляють себе у Комінтернівському і Біляївському районах Одеської області.
Щорічно, отаман підрозділу році укладає угоду про співробітництво з Державним управлінням екології та природних ресурсів в Одеській області. Також щоквартально складаються плани спільних заходів підрозділу та управління. 15 відповідно підготовлених козаків підрозділу мають статус громадських інспекторів з охорони довкілля, з правом складання актів та протоколів про порушення природоохоронного законодавства України.
У 2006 році екологічним підрозділом Чорноморського Гайдамацького З’єднання було проведено більше 20 рейдів по Одеській області з охорони навколишнього середовища, серед яких: відстоювання території заповідного козацького дубу „Чорна ніч” у центрі Одеси, боротьба з браконьєрством на водах Тилигульського та Хаджибеєвського лиманів, участь у роботі міністерської комісії на Дністрі, боротьба з протизаконного промислом по видобутку морського хробака на Аджаликських лиманах, виявлення незаконних смітників і шкідливих відходів переробки, затримання браконьєрів-мисливцев спільно з районними єгерями, виявлення фактів незаконних порубок лісосмуг та багато іншого.
28 червня 2006 року за сумлінне виконання громадського обов’язку по охороні довкілля почесними грамотами Державного управління охорони довкілля в Одеській області відбулось нагородження десяти козаків та старшин Чорноморського Гайдамацького З’єднання. Це: Камінський В. Я., Кіров В.І., Сапожніков К.М., Сапожніков С.М., Чекотун О.А., Репуло А.В., Калина К.В., Федик Л.І., Пасічник С.В., Селюков П.М.
За особистий внесок в охорону довкілля, на свято Українського козацтва - 14 жовтня 2006 року старшин товариства Кірова В.І. та Сапожнікова К.М. було відзначено почесними грамотами Одеського міського голови та Голови Одеської Державної адміністрації.
Практично всі рейди, які здійснюють козаки екологічного підрозділу проводяться за участю засобів масової інформації спільно з представниками державного управління охорони довкілля в Одеській області. Вся інформація про порушення природоохоронного законодавства надходить до Чорноморського Гайдамацького З’єднання з районів області завдяки небайдужого ставлення місцевих мешканців до природи рідного краю. І дуже приємно, що кількість населення, яких турбує що достанеться у майбутньому нашім дітям і онукам зростає з кожним роком...
Але нажаль в 2006 році деякі мешканці сіл в Комінтернівському районі Одеської області відчули кримінальний тиск зі сторони порушників природоохоронного законодавства і козаки Чорноморського Гайдамацького З’єднання вимушені були стати на їх захист. По цім фактам було написане звернення до прокуратури, проведена прес конференція за участю районних і регіональних засобів масової інформації.

Все матеріально-технічне забезпечення діяльності екологічного підрозділу Чорноморського Гайдамацького З’єднання здійснюється за рахунок власних коштів та засобів козаків «у складчину». На сьогодні, нажаль, наша держава не заохочує та не забезпечує природоохоронні заходи громадських інспекторів з охорони довкілля. Всі заходи козаки підрозділу проводять у свій вільний час.

Підрозділ охорони громадського порядку та державного кордону
підрозділ було створено наприкінці 2005 року, коли до до складу громадської організації „Чорноморське Гайдамацьке З’єднання” увійшло громадське формування з охорони громадського порядку и державного кордону „Козацький”, керівник - Радішин М.О, якого і було призначено отаманом підрозділу. Завдяки цьому козаки мають статус співробітників підрозділу сприяння міліції та прикордонним військам. Більшість козаків має у власності мисливську, газову або травматичної дії зброю оформлену відповідно до українського законодавства.
У с. Корсунці Комінтернівського р-н Одеської обл. під керівництвом полковника УК Камінського В.Я., який є громадським помічником дільничного інспектора, проводяться заходи спільно з міліцією по боротьбі з наркоторгівлею. Місцева влада виділила для цього приміщення у відремонтованому у 2006 році соціальному центрі у с. Корсунці.
У с.Калинівка того ж району отаман Чубченко С. також є громадським помічником дільничного інспектора. Калиновські козаки спільно з міліцією та єгерями УТМР також проводять заходи з охорони громадського порядку та довкілля.
У с. В. Дальник Біляївського р-н Одеської обл. козаки проводять заходи з профілактики правопорушень у середовищі молоді з метою недопущення вживання малолітніми дітьми алкогольних напоїв та наркотиків.
Четверо козаків та старшин товариства є депутатами місцевих сільських рад вищезазначених сіл.
Козаки підрозділу охорони громадського порядку та державного кордону приймають також постійну участь в рейдах екогічного підрозділу товариства.

Науково-дослідницький підрозділ
як і екологічний підрозділ, науково-дослідницький підрозділ було створено одним із перших, завдяки тому що до Чорноморського Гайдамацького З’єднання входять козаки, яки мають історичну освіту. З перших кроків існування, науково-дослідницький підрозділ Чорноморського Гайдамацького З’єднання плідно співпрацює з історичним факультетом ОНУ ім. І. І.Мечнікова і відділом історії козацтва на Півдні України.
23 вересня – 21 жовтня 2006 р. за фінансування будівельної компанії «Південна будівельна компанія» і при підтримці Голови Одеської обласної державної адміністрації та групи радників при голові ООДА науковцями Одеського відділу науково-дослідного інституту історії козацтва та козаками «Чорноморського Гайдамацького З’єднання” УК було проведено пошукові роботи з виявлення та опису козацьких кам’яних хрестів з могильних поховань на цвинтарях 9-ти сіл Комінтернівського району Одеської області: Петрівки, Каїрів, Калинівки, Широкого, Кордона, Ранжевого, Любополя, Кошар та Сичавки.
Всі ці села розташовані уздовж узбережжя Тилігулського лиману. Очолила роботу експедиції доктор історичних наук, професор Одеського університету ім. І. Мечникова, керівник відділу історії козацтва на Півдні України науково-дослідного інституту історії козацтва Олена Бачинська.
В результаті дослідження було виявлено три з половиною сотні хрестів та надмогильних пам’ятників, які відносяться до кінця XVIII – середини ХХ ст. Нажаль стан цих пам’яток народної архітектури виявився жахливий. В результаті роботи експедиції вирішено рекомендувати:
- обласному управлінню охорони нерухомих пам’яток культурної спадщини занести виявлені об’єкти до списку пам’яток, що охороняються державою;
- місцевим сільським та районним радам звернути увагу на визначені об’єкти та врахувати в проектах місцевих бюджетів статтю з фінансування охоронних заходів з метою збереження кам’яних надмогильних пам’яток. Під час проведення експедиції особливо відзначився осавул УК Батенко В.П.
Також вирішено продовжити у 2007 році дослідження об’єктів історичної спадщини Одеської області і, допомагаючи владі виконувати Указ Президента України „Про заходи щодо розвитку туризму і курортів в Україні” почати роботу по інвентаризації туристично привабливих місць для подальшої розробки тематичних екскурсійних маршрутів в Одеській області.

Кінний підрозділ2 січня 2006р. було створено кінний підрозділ ЧГЗ в с. Фонтанка Комінтернівського р-на , отаман Селюков П.М.
Козаки підрозділу протягом 2006 року тренували безкоштовно дітей с. Фонтанка верховій їзді, та основам вольтижування та джигітування. Також здійснювались кінні патрулювання по прилежних лісосмугах, з метою недопущення їх вирубок та пошкоджень. Зараз старшиною ЧГЗ УК розробляється проект створення власного кінно-спортивного клубу та школи.

Діяльність Чорноморського Гайдамацького З’єднання є дуже цікавою для детального вивчення не тільки як явища у сучасному козацькому середовищі, але і для передачі корисного досвіду іншим козацьким товариствам в Україні . Що в свою чергу буде сприяти виведенню сучасного Українського козацтва на новий якісний та практичний рівень.

Крайовий Отаман
Чорноморського Гайдамацького З’єднання,
полковник УК С. Гуцалюк

Одеський міський отаман
Чорноморського Гайдамацького З’єднання,
булавний УК В. Кіров

З а п р о ш у є м о д о с п і в п р а ц і : gaidamaky@ukr.net

Категория: Мои статьи | Добавил: gaidamaky (21.04.2007)
Просмотров: 2254 | Рейтинг: 4.9 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск по каталогу
Друзья сайта
 


Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
 Погода в Україні
Статистика
Copyright MyCorp © 2006 Створити безкоштовний сайт на uCoz